Přeskočit na obsah

Jablečný čaj se skořicí

Dalším čajem z nabídky MONTEA, který bychom Vám v adventním čase rádi představili je čaj Jablko se skořicí, který je skvělým doplňkem pro mrazivé zimní večery.

Složení: jablko (42,5%), skořicová kůra (20%), květ ibišku (18%), čekanka (8%), lékořice (5%), jablečné a skořicové aroma (4,5%), kyselina citronová (2%)

Jablečný čaj se skořicí představuje neodolatelný duet, který pohladí nejen vaše chuťové buňky.
Jablka byla kdysi doporučována lidem trpícím chudokrevností, nebo problémy se zrakem. Osmažená na másle nebo přidaná do ovesné či jáhlové kaše se používala k posilování oslabeného organismu.


I přesto, že se v těchto oblastech dnes již neuplatňují, nelze jejich energetický a výživový přínos podceňovat. V nekonzervovaném stavu obsahují až osmdesát tři procent vody a řadu cenných látek, vitamínů a minerálů.
Konzumace jablek posiluje imunitní systém, prospívá krevnímu oběhu, srdci, cévám a pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi. Vůbec nejcennějším zdrojem látek, které jsou pro náš organismus cenné je jablečná slupka, obsahuje železo, fosfor, draslík, hořčík, vápník, vitamin C, karoten, nenasycené mastné kyseliny a vlákninu.

Skořice, mezi jinými blahodárnými účinky uklidňuje, pomáhá od stresu a dodává energii, posiluje imunitní systém, podporuje léčbu cukrovky, působí jako přírodní antioxidant, pomáhá krevnímu oběhu a snižuje riziko vzniku srdečního onemocnění.

Kromě toho se jedná o fantastický zdroj vánoční atmosféry, který krásně provoní Váš byt a prohřeje Vaše tělo i mysl.

Tak co? Nezapomněli jste na nějaký Vánoční, nebo novoroční balíček pro své blízké? Pokud ano, je tento čaj jistě skvělou volbou. A pokud ne, pořiďte si ho klidně sami pro sebe, jako takové malé voňavé potěšení pro úspěšný start do roku 2021.

Dobrou chuť… 🙂